Встигніть скористатися пошуковою системою Microsoft Academic


Microsoft оголосила, що закриє Microsoft Academic, другу за величиною академічну пошукову систему після Google Scholar. Хоча світове наукове співтовариство мало звернуло уваги на цю заяву, багато вчених-комп'ютерників, метадослідників, бібліотекарів та стартаперів були шоковані, бо вони будували екосистему інформаційних послуг навколо цієї бази даних.

Microsoft Academic – не перша спроба компанії створити інструмент пошуку літератури. Більш ранній проєкт, Microsoft Academic Search, працював з 2009 по 2012 рік і прийшов в сумний стан, перш ніж був офіційно перезапущений як Microsoft Academic в 2016 році. Це свідчить про те, що Microsoft ніколи не збиралася вступати в сферу наукових метаданих. Замість цього технічний гігант використовував дані з наукової комунікації як полігон для тестування технологій великих даних і штучного інтелекту (ШІ), як припускають Редмондські дослідники в нещодавній статті. Ходять чутки, що Microsoft може запропонувати перевірені технології для збору знань з документів в Office 365.

У той час як традиційні індекси цитування, такі як Web of Science і Scopus, в основному засновані на обраних журналах, сила Microsoft Academic полягала в тому, як він охоплює Всесвітню Мережу, використовуючи технології ШІ, щоб заповнити свою базу даних. Тому не дивно, що Microsoft Academic швидше індексує нові публікації та містить значно більше записів (194 мільйони без урахування патентів), ніж Web of Science Core Collection (79 мільйонів) і Scopus (75 мільйонів). Microsoft Academic також охоплює набагато ширший спектр типів публікацій (препринти, робочі документи, дисертації та ін.) і є провідним в областях досліджень, які традиційні бази даних цитування часто погано охоплюють, таких як комп'ютерні науки, соціальні науки та гуманітарні науки.

Основною перевагою Microsoft Academic перед Google Scholar є пошуковий інтерфейс, який на даний момент як і раніше пропонує широкі можливості фільтрації та сортування і надає різні ранжирування (теми, журнали, інститути та ін.), а також візуалізацію зведеної статистики. Хоча пошукова система безкоштовна та має інтегровану соціальну мережу для вчених, вона ніколи не була популярна серед дослідників, як це видно з статистики веб-трафіку:

Загальна кількість відвідувань в квітні 2021 року за даними SimilarWeb
(в мільйонах)

scholar.google.com

137.5

semanticscholar.org

8.9

scopus.com

5.2

webofknowledge.com

4.4

academic.microsoft.com

0.7

Основною причиною такого низького використання, швидше за все, є сам пошуковий інтерфейс. Він принципово відрізняється від традиційних академічних пошукових систем, так як він управляється технологіями ШІ. Зокрема, інтерфейс пропонує істинний семантичний пошук замість звичайного пошуку за ключовими словами з логічними операторами. Або, як одного разу пояснила Microsoft: «Microsoft Academic розуміє значення слів, він не просто зіставляє ключові слова з вмістом. Наприклад, коли Ви вводите «Microsoft», він знає, що Ви маєте на увазі установу, і показує Вам публікації, написані дослідниками, пов'язаними з Microsoft». Крім того, пошукова система заснована на більш ніж 700 000 «областях вивчення», які були створені та постійно розширюються алгоритмами, в той час як інші пошукові системи використовують фіксовані, контрольовані людиною та менш складні класифікації. Крім того, пошукова система використовує два унікальних показника – значимість і оціночна кількість цитувань, які важко зрозуміти та інтерпретувати для більшості користувачів. В цілому, ці керовані ШІ функції створюють пошуковий досвід, який сильно відрізняється від того, до чого звикли користувачі. Таким чином, здається, що використовувані технології ШІ або занадто авангардні для користувачів, або недостатньо зрілі.

Джерело: https://blogs.lse.ac.uk/impactofsocialsciences/2021/05/27/goodbye-microsoft-academic-hello-open-research-infrastructure

Пошукова система Microsoft Academic буде діяти до 31 грудня 2021, тому пропонуємо Вам скористатися її можливостями. Кілька підказок по роботі з Microsoft Academic можна подивитися тут

Також хотіли б відзначити, що в Microsoft Academic можна побачити добірки статей наступних наших журналів:

– Eastern-European Journal of Enterprise Technologies;

– Technology audit and production reserves

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image