5 важливих рекомендацій для вибору журналу перед публікацією

Обираючи науковий журнал для публікації легко натрапити на хижацькі видання.

Як впевнитися, що журнал відповідає Вашим вимогам та отримати дійсно якісну публікацію? Дивіться 5 основних порад нижче:

  1. Перевірити чи дійсно журнал є фаховим з Вашої спеціальності можна на сайті МОН України. На вкладці Наука міститься РЕЄСТР наукових фахових видань України, де журнал можна знайти за назвою та побачити до якої категорії (А чи Б) відноситься журнал та з яких спеціальностей приймаються статті.

Увага! На цей час багато журналів не отримали категорію, але позиціонують себе як фахові.

Пропонуємо для роботи з РЕЄСТРом наукових фахових видань України скористатися одним з наших відео

  1. Перевірити індексацію. На сайті журналу зазвичай наявна сторінка індексації (наприклад). Для того, щоб впевнитися, що журнал дійсно входить до цих ресурсів, необхідно здійснити пошук журналу в них. Тільки коли Ви побачити сторінку журналу у відповідній базі (наприклад) або назву журналу у переліку бази, Ви можете бути впевнені в реальності індексації.

Увага! Дуже важливо побачити не просто перелік ресурсів, а перевірити ресурси за важливістю для Вас.

  1. Перевірити приналежність авторського права. В деяких журналах усі права на опубліковані статті належать видавцю. Така практика не робить журнал хижацьким, але якщо Ви не бажаєте передавати права на Вашу наукову статтю, необхідно переконатися, що цього не станеться. Відповідна інформація повинна міститися на сайті журналу та біля кожної статті, що опублікована у журналі (наприклад, копірайт вказано на сторінці метаданих).

Увага! Якщо Вам буде потрібно перевидати або перекласти статтю іншою мовою для публікації в інших ресурсах, то Ви не можете це зробити, якщо авторське право Вам не належить.

  1. Перевірити реальність журналу. На жаль, деякі видавництва просто копіюють назви та обкладинки журналів – вносять незначні, непомітні зміни. Тож уважно перевірте контакти редакції, сайт журналу, архіви. Також Ви можете порівняти статті, розміщенні в архівах журналу, на сайті видання та у ресурсах індексування наукової періодики. Або Ви можете відкрити сторінку журналу в одному з ресурсів індексування (наприклад, Scopus, Web of Science, Index Copernicus тощо) та скористатися посиланням на сайт журналу. Таким чином Ви однозначно потрапите на справжній сайт потрібного Вам журналу.

Увага! Обов'язково перевірте, бо можна стати жертвою шахраїв у видавничий справі.

  1. Перевірити доступ до архіву. Є відкритий (коли повні тексти статей легко доступні для прочитання), закритий (в архіві розміщені лише метадані статті, але відсутні повні тексти; зазвичай у підписних виданнях) та змішаний (гібридний) доступ (поєднання відкритого та закритого доступу).

Увага! Обирайте те, що підходить Вам. Наприклад, розміщення статті у журналі відкритого доступу підвищує вірогідність, що статтю прочитають та процитують у разі зацікавленості. Більша кількість цитувань підвищить Ваші показники вченого (наприклад, індекс Гірша). А розміщення статей у ресурсах індексування журналу відкритого доступу підвищить вірогідність їх прочитання.

Дивитися серію відео по просуванню наукових статей посилання

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image