4 простих правила для кращих наукових рисунків і зображень

Рисунки та зображення є невід'ємною частиною наукової публікації. Кілька досліджень і наукових дискусій підтвердили, що рисунки та зображення відіграють вирішальну роль в поліпшенні якості рукописів. Замість стомлюючого багатослівного викладу читачі часто вважають за краще подивитися рисунки та зображення.

Високоякісні рисунки та зображення передають дані та інформацію в зв'язаній та зручній для читача манері. Вони допомагають уявити складні взаємозв'язки, закономірності та тенденції в ясній та стислій формі. Тому вкрай важливо, щоб автори публікували рисунки, які читачі можуть тлумачити ясно та швидко. Зображення з поганою якістю, низьким дозволом і непослідовним стилем можуть знизити загальний вплив на сприйняття читача.

Чотири простих правила отримання якісних рисунків

  1. Визначте зміст, який Ви хочете передати

Якщо у Вас немає чіткого розуміння мети рисунка, то навряд чи і Ваша аудиторія зрозуміє його призначення! Тому, перш ніж Ви визначитеся з типом рисунка або зображення, необхідно мати чітке уявлення про те, що лежить в основі повідомлення. Визначте основну ідею, яку Ви хочете передати, використовуючи рисунок. Також подумайте про те, як Ви можете краще всього висловити це! Ця інформація допоможе Вам вибрати відповідний формат, дизайн зображення або тип діаграми.

  1. Пристосуйте рисунок до засобу його відображення

Можливо, Вам доведеться відображати рисунок на різних носіях. Дві найбільш поширені форми включають друковані статті та електронні засоби масової інформації. Дозвіл і розмір зображення – це два атрибути, які необхідно враховувати при оцінці придатності зображення для читання в Інтернеті та друку. Дозвіл – це кількість пікселів в певній галузі, зазвичай вимірюється в дюймах. Автори повинні ретельно перевірити рекомендації по вирішенню зображень перед відправкою в журнал. Дозвіл зображення для перегляду на моніторі позначається як «пікселі на дюйм або (ppi)», тоді як термін «точки на дюйм або (dpi)» являє собою дозвіл друкованого зображення та відноситься до точок чорнила при друку.

Ще один важливий елемент, який визначає якість зображення, це колір. Комп'ютерні монітори, цифрові камери, відеоекрани зазвичай використовують колірний режим RGB (червоний, зелений та синій) в різних комбінаціях для створення всіх кольорів, які ми бачимо на зображенні. Друковані зображення, з іншого боку, створюють кольори зображення за допомогою колірного режиму CMYK (блакитний, пурпурний, жовтий та чорний). В якості найкращої практики журнали пропонують конвертувати цифрові зображення в режим CMYK, щоб мати більш точний попередній перегляд того, як зображення буде відображатися в друкованих публікаціях.

  1. Роби свою домашню роботу

Плануйте свої рисунки з самого початку, а не давати їм запізнілу думку! Опануйте обладнання, інструмент та/або програмне забезпечення, які Ви збираєтеся використовувати для отримання високоякісних зображень. При необхідності пройдіть формальне навчання. Під час отримання зображень зверніть увагу на такі настройки, як яскравість або контрастність. Це забезпечить послідовність у процесі отримання зображень. Крім того, переконайтеся, що Ви зберігаєте ці зображення або рисунки з високою роздільною здатністю і вони мають відповідний формат.

Журнали рекомендують різні формати файлів для рисунків і зображень. Однак найбільш рекомендованим форматом для збереження наукових зображень є TIFF (Tagged Image File Format), який забезпечує його без втрат (кількість і колір пікселів зберігаються, незважаючи на кількість збережень або змін) та погіршень. JPEG (Joint Photographic Experts Group) може бути використаний для авторадіографій або мікрофотографій, оскільки стиснення дозволяє подавати зображення з набагато більш високою роздільною здатністю для певного розміру файлу. Однак необхідно звести до мінімуму кількість разів, коли зберігається змінена версія, щоб запобігти погіршенню якості. PNG (Portable Networks Graphics) може використовуватися для зображень, якість яких може бути втрачена при меншому розмірі файлу.

Який би формат Ви не вибрали для збереження кінцевих зображень, ви завжди повинні зберігати вихідні файли в якості резервної копії. Крім того, також рекомендується зберігати файли у власному форматі програмного забезпечення для збору зображень, так як ці файли можуть містити метадані настройки приладу. В якості найкращої практики завжди корисно, щоб він був під рукою на випадок, якщо Ви отримаєте будь-які питання від рецензентів або редакторів під час розгляду статті.

  1. Уникайте шахрайських маніпуляцій з зображеннями

При підготовці статті до її подачі автори зазвичай використовують інструменти редагування зображень, за допомогою яких вносять корективи або зміни в свої зображення для створення матеріалу публікаційного якості. Однак, увага! Кінцеві зображення повинні бути точним поданням вихідних даних і відповідати етичним стандартам. Недоречне маніпулювання зображеннями може привести до відхилення рукопису та недовірі до достовірності дослідження. Наприклад, якщо Ви порівнюєте зображення контрольної групи та нового методу, то Ви повинні зробити їх за допомогою одного та того ж приладу/обладнання. Крім того, будь-які коригування не повинні виключати або приховувати будь-яку критичну інформацію.

Зміна розміру – важливий крок для створення зображення, відповідного до рекомендацій журналу. Зменшення розміру зображення (тобто зменшення кількості пікселів) цілком прийнятно, оскільки програмне забезпечення може об'єднувати кілька пікселів в один. Однак, коли робиться спроба збільшити число пікселів, програмному забезпеченню комп'ютера доводиться створювати додаткові пікселі. Це може привести до неправильної інтерпретації даних.

Джерело: https://www.enago.com/academy/simple-rules-better-figures-and-images

Для збереження рисунків у гарній якості також рекомендуємо скористатися підбіркою відео-уроків від наших редакторів, яку Ви можете подивитися тут

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image