Рекомендації для повного огляду літератури. Частина 2


Відмінний огляд літератури повинен бути структурованим, логічним і послідовним. Це прекрасна можливість продемонструвати, що Ви критично проаналізували та зрозуміли відповідну літературу, що лежить в основі Ваших досліджень.
Пропонуємо Вам 10 питань для всебічного огляду літератури:
  1. Чи є у мене чітко визначені дослідницькі цілі до початку огляду?
Важливо вибрати цілеспрямоване питання, яке зможе ефективно направляти Ваш пошук. Він може допомогти Вам скласти список ключових слів, що відносяться до Вашої дослідницької задачі. Крім того, він допомагає ідентифікувати релевантні бази даних для пошуку відповідних журналів і статей.
  1. Чи правильно я визначив всі джерела, які допоможуть мені визначити мою постановку проблеми або дослідницьке питання?
Література не обмежується журнальними статтями, дисертаціями та авторефератами. Слід також посилатися на достовірні інтернет-джерела, матеріали конференцій, які містять останні неопубліковані статті, а також державні та корпоративні звіти. Книги, хоча і не володіють останньою інформацією, можуть служити гарною відправною точкою для читання довідкової інформації.
  1. Чи розглядав я всі види літератури, включаючи як якісні, так і кількісні дослідницькі статті?
Вичерпний огляд літератури допоможе Вам позиціонувати своє дослідження в контексті існуючої літератури, ефективно створюючи аргументи на користь необхідності подальшого вивчення. Ваш пошук повинен бути досить надійним, щоб переконатися, що Ви переглянули всі відповідні та останні статті. Замість того, щоб читати все підряд, дослідники повинні посилатися та стежити за найбільш актуальними роботами!
Нагадуємо, що з пошуком актуальної літератури для Вашого огляду Вам може допомогти одне з наших відео
  1. Чи достатньо у мене емпіричних або теоретичних доказів на підтримку моєї гіпотези?
Відкриття нових моделей та тенденцій стає легким, якщо Ви зберете достовірні докази з більш ранніх робіт. Крім того, це допомагає раціоналізувати значення Вашого дослідження.
  1. Чи виявив я всі основні невідповідності або інші недоліки, пов'язані з темою мого дослідження?
Дослідники повинні не тільки посилатися на статті, що містять підтверджуючі факти, але і зосереджуватися на статтях, що містять непереконливу або суперечливу інформацію. Це допомагає виявити будь-які відкриті питання, залишені дослідниками в попередніх дослідженнях.
  1. Чи готова моя схема взаємин?
Діаграма відносин є ефективним способом розпізнавання зв'язків між різними елементами складної теми дослідження. Це надзвичайно важливий інструмент, який допомагає прояснити та структурувати конкретні результати досліджень та інтерпретації на різних етапах проекту. Це ефективний спосіб представлення Вашого поточного розуміння теми дослідження. Крім того, добра діаграма взаємозв'язків може допомогти Вам знайти нові ідеї завдяки чіткій картині всіх можливих взаємозв'язків між ключовими поняттями, змінними та ключовими факторами.
  1. Чи зібрав я достатньо даних з літератури про точність і обґрунтованість методології або методів, які я планую використовувати в своїх експериментах?
Вкрай важливо використовувати методології та методи дослідження, що володіють науковою достовірністю. Крім того, оскільки методи, особливо використовувані в якісних дослідженнях, часто більш суб'єктивні, для дослідників стає вкрай важливим осмислити підхід і пояснити критерії вибору того чи іншого методу.
  1. Чи визначив я мету, з якою статті були включені в короткий список для огляду літератури?
Ви можете прискорити процес написання літератури, якщо Ви відмітите свої статті на основі їх цілі включення в звіт про перевірку. Нижче наведені теги, які можна додати в статті:
– Покажіть, які є останні розробки або розробіть теоретичну базу для Вашого дослідження
– Продемонструйте обмеження, невідповідності або недоліки попередніх досліджень
– Піддайте критиці або підтримайте певні методи або висновки
– Повторіть дослідження в іншій обстановці (регіоні/популяції)
– Вкажіть, як дослідження підтверджує або суперечить Вашим висновкам
– Використовуйте його в якості посилання для подальшого розвитку Вашого дослідження
– Дайте загальне уявлення про проблеми, що мають відношення до Вашої теми дослідження
  1. Чи записав я всю бібліографічну інформацію, що стосується моїх джерел інформації?
Запис і каталогізація Ваших бібліографічних даних і посилань дуже важлива для кожного дослідника. Ви можете використовувати комерційне програмне забезпечення, таке як Mendeley Reference Manager, End Note і Pro Cite для управління Вашими посиланнями. Крім того, Ви також можете вести облік виконаних Вами пошуків за ключовими словами.
  1. Чи буде мій огляд літератури відображати звіт, створений після ретельного критичного аналізу літератури?
Ознайомитися з першою частиною рекомендацій для повного огляду Ви можете тут
s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image