Сторінка журналу «ScienceRise: Pharmaceutical Science» доступна в Scopus!
Детальніше...
Увага! Не втратьте своє цитування!
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Pharmaceutical Science» включили до категорії «А»
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...

Як написати першу чернетку статті за п'ять хвилин в день?


Іноді просто думаючи про написання тексту статті, ми відчуваємо втому. Коли Ви стикаєтеся зі стомлюючим завданням написання, виникає спокуса відкласти його. Робити щось більш цікаве. Або, можливо, ми могли б сидіти та дивитися на порожній екран деякий час, а потім переключитися на електронну пошту, або аналіз деяких даних, або одне з багатьох інших завдань, що потрібно виконати.

Так що нудна частина тексту статті залишається ненаписаною. Це стає все більш нагальним. Але не менш виснажливим. Ви не можете з цим змиритися.

Ось один із способів почати. Відведіть п'ять хвилин. Всього п'ять хвилин.

  1. Протягом першої хвилини проведіть мозковий штурм на екрані або на аркуші паперу якомога більшою кількістю елементів тексту статті. Про які частини дослідження Ви повинні писати? Просто направте думки потоком. Не турбуйся про це, Ви отримаєте найголовніше.
  2. Тепер у вас є список. Це вже покращення на порожньому екрані або сторінці, але Ви можете зробити більше.
  3. Виберіть найнуднішу з усіх нудних частин статті. Встановіть таймер на чотири хвилини та пишіть, друкуйте якомога швидше про нудну тему протягом чотирьох хвилин. Ваша мета – досягти 250 слів. Ось і все, всього 250 слів. Не робіть пауз, не виправляйте граматику та не залишайте пробілів або напишіть «щось», якщо Ви не можете придумати правильне слово. Просто накидайте слова. Ваша мета полягає не в тому, щоб створити зв'язну текучу частину тексту, а в тому, щоб отримати якомога більше потрібної інформації.
  4. В кінці п'яти хвилин Ви дійсно почнете нудну роботу. Ви можете винагородити себе за те, що почали.
  5. Тепер, якщо у Вас є час, Ви можете повторити цю процедуру ще раз. Виберіть наступну найнуднішу частину статті в списку, встановіть таймер на п'ять хвилин і напишіть, як ніби завтра не буде. Або продовжуйте з першою частиною, якщо Вам здається, що Ви хочете сказати більше. Ще 250 слів. Ще одна маленька нагорода.

Якщо у Вас немає ще п'яти хвилин або бажання продовжувати, відкладіть список і нові 250 слів в бік і зробіть цю ж вправу завтра.

П'ять хвилин – це не так вже й багато. А дві партії п'ятихвилинного часу дають вам цілих 500 слів. (Але якщо це не спрацює для Вас, Ви витратили всього десять хвилин, щоб подивитися, чи спрацює це. Не так вже й багато часу в порівнянні з тим, щоб витріщатися на порожній екран). Але якщо це спрацювало, то добре для Вас. Ви вже на півдорозі.

Ви можете продовжувати працювати п'ятихвилинними слотами в день. Як тільки Ви зробите чотири слота, у вас буде 1000 слів. Хто ще кілька днів тому знав, що 1000 слів можна написати без значного болю?

З 1000 слів Ви можете скласти частини тексту разом і в тому порядку, в якому, на Вашу думку, вони будуть поміщені до статті. Ви також можете додати в документ марковані пункти з Вашого початкового мозкового штурму. І тепер у Вас є щось на зразок кістяка.

Тепер Ви можете йти далі та заповнювати різні частини, дописуючи пункти, що залишилися. Без таймера. Без нагород. Або Ви можете продовжувати займатися по п'ять хвилин в день, пункт за пунктом, з винагородою, поки у Вас не буде повного плану – багато частин матеріалу.

Всі ці частини мають потребу в роботі, і їх потрібно нанизати разом, щоб зв'язати в логічний ланцюжок. Але ура. В кінці послідовності, що триває всього п'ять хвилин в день, у Вас є щось дуже близьке до невибагливої першої чернетки статті. Ви молодець.

Джерело: https://patthomson.net/2021/02/08/a-first-draft-in-five-minutes-a-day

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image