Сторінка журналу «ScienceRise: Pharmaceutical Science» доступна в Scopus!
Детальніше...
Увага! Не втратьте своє цитування!
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Pharmaceutical Science» включили до категорії «А»
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...

Як отримати максимум користі з онлайн конференції?


У зв'язку зі світовою пандемією, змінився формат проведення наукових конференцій: вони перейшли в онлайн-режим. На щастя, онлайн-конференції сприяють обміну досвідом і інформацією не гірше очних заходів. Ми всі так само можемо знаходити контакти та представляти свою роботу, залишаючись за своїм комп'ютером.

Однак, незважаючи на очікувану простоту, у онлайн формату є і ряд особливостей, про які потрібно знати для успішної участі.

Плюси онлайн-конференцій

– Такі конференції надзвичайно доступні та дозволяють людям з усього світу брати участь. Всім, у кого є підключення до інтернету.

– Є можливість призначити зустріч. Деякі платформи заходів дозволяють переглядати всіх учасників, щоб написати їм та запропонувати зустріч (так само онлайн). На відміну від класичної конференції, Вам не потрібно переслідувати по всьому залу людину, з якою Ви хочете поговорити. Або чекати осторонь, коли вона впорається зі шматком торта під час перерви.

– Ці заходи також менш затратні, тому що не вимагають приїзду учасників, бронювання готелю або навіть отримання візи. Так що Ви можете вибрати дуже престижну конференцію, і керівництво не скаже «пошукайте що-небудь подешевше».

– Крім того, оскільки всі сеанси записуються, учасникам не потрібно вибирати між двома або більше одночасними сеансами, які їм цікаві. При необхідності можна все переглянути потім.

Ймовірні складнощі

Варто зазначити, що формат онлайн створює і незвичні для нас, науковців, складнощі. Особливо незвичними вони здаються тим, хто тільки готується до першої онлайн-конференції. Наприклад, на відміну від очних, дистанційні конференції та лекції вимагають іншої концентрації уваги. Знаючи про це, організатори вже перебудували формат, скоротивши тривалість пленарних засідань і лекцій, і заодно перейшовши на неповний день, збільшивши при цьому число самих днів.

Так як все проходить віддалено, може виникнути небажання вести конспект виступів. Це викликано знанням того, що все можна послухати та подивитися пізніше. Однак не варто піддаватися, краще попрацювати над навичкою ефективного конспектування, адже це допоможе в подальшому для швидкого засвоєння інформації в будь-якій іншій обстановці!

Чому важливо брати участь?

– Ознайомтеся з новими технологіями.

Організатори конференцій заздалегідь описують, як буде відбуватися захід, чи потрібно завантажувати програму та активувати її, нагадують про наявність гарнітури, просять все протестувати та ін. Хочете побачити всі вибрані виступи конференції? Тоді краще прислухатися та не дотягувати до останнього моменту з технічною підготовкою.

– Постарайтеся стати переможцем.

Сертифікат за кращий виступ або постер може принести тільки плюси. Як мінімум, ця інформація відобразиться у Вашому резюме.

– Спілкуйтеся.

Неможливо переоцінити важливість конференцій в плані пошуку роботи, співробітників і, як наслідок, створення нових наукових проєктів. Не варто думати, що дистанційно в плані спілкування можна розраховувати тільки на участь в сесії питань до лекторів. Але до цього пункту повернемося трохи пізніше.

На етапі підготовки до онлайн-конференції

Як ми згадали на початку, дистанційний формат доступний для будь-якого, у кого є доступ до всесвітньої мережі. Проте, недостатньо просто завантажити програму для участі в конференції та підготувати свій виступ або постер. Необхідно ретельно ознайомитися з розкладом всіх секцій та вибрати те, що Вам цікаво.

Далі, потрібно позитивно налаштуватися на отримання інформації. Потрібен певний досвід для того, щоб навчитися швидко вникати в опис самих різних проєктів, коли їх представляють вчені з різних країн і говорять з різними акцентами. Таким чином, необхідно записувати ключові моменти виступів і незрозумілі Вам деталі, щоб потім про них почитати.

Як ми бачимо, підготовка та сам процес займають певний час. У цей період в пріоритет краще поставити конференцію, не намагаючись використовувати віддалений режим для паралельної роботи.

Про що ще варто подумати? Про приміщення, в якому Вам буде комфортно. Вдома чи на роботі, по можливості обмежте спілкування з оточуючими на час доповідей. В ідеалі варто уникати шуму з Вашого боку, якщо Ви виступаєте з доповіддю або задаєте питання іншим. Ще варто подумати про свій комфорт: запасіться водою, чаєм, чимось їстівним. А в перервах дуже корисно покинути робоче простір і пройтися.

Про налагодження контактів

Одна з переваг особистої присутності на конференції –це можливість спілкування з новими людьми, зустріч вже знайомих колег і обмін ідеями. Хоч обстановка і помітно відрізняється в інтернет-середовищі, Ви можете робити те ж саме під час конференцій дистанційно. Більшість таких конференцій дають можливість спілкуватися через живі чати, канали Slack, хештеги та інші інструменти. Щоб повною мірою оцінити ці можливості, дивіться сеанси доповідей в прямому ефірі та спілкуйтеся з іншими учасниками «вживу», ділячись ідеями. Пам'ятайте так само про можливість створення міні-чатів з важливими для Вас людьми, якщо платформа конференції дає таку можливість.

Пам'ятайте, що на очних конференціях потенційні роботодавці роздають свої візитні картки? Хочеться порадити не упустити свій шанс і тримати напоготові своє резюме. Це може бути документ в pdf форматі, або ж електронне резюме з необхідними посиланнями. Такий підхід буде виглядати серйозно.

Про налагодження нових контактів ми сказали достатньо. А як щодо своїх колег? На конференціях цікавіше, коли Ви відвідуєте їх з колегами або друзями. Чи є серед Ваших колег зацікавлені в тому ж заході? Складіть план разом, щоб нічого не пропустити за час конференції. Обговорення доповідей в перервах допоможе надолужити згаяне та обговорити основні ідеї, які Вам здалися цікавими. Такі обговорення допоможуть, крім того, краще запам'ятати все почуте на конференції.

Джерело: https://www.enago.ru/academy/networking-virtual-conferences

З цього приводу нагадуємо Вам про квітневі вебінари від компанії Clarivate посилання

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image