Сторінка журналу «ScienceRise: Pharmaceutical Science» доступна в Scopus!
Детальніше...
Увага! Не втратьте своє цитування!
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Pharmaceutical Science» включили до категорії «А»
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...

Рекомендації по керуванню даними досліджень від Elsevier


Дослідницькі дані – це основа будь-якого дослідницького проєкту, а їх якість – ключ до досягнення досконалості в будь-якій науковій роботі. Значна частина будь-якого наукового проєкту полягає в обробці даних досліджень для того, щоб знайти відповіді на поставлені питання. Тому, якщо керування даними на якомусь етапі не вдається, краще, що Ви отримаєте, – це середні результати та дослідження, які далеко не вразять колег і видавців.

Наука вимагає, щоб кожне твердження підкріплювалося достовірними та перевіреними первинними даними. Посилання на інші джерела інформації можуть бути корисні, але також можуть привести до розчарування. Якщо дані досліджень, що лежать в їх основі, є поганими, не мають довіри в науковому співтоваристві або просто застаріли або виходять за рамки теоретичних рамок Ваших власних досліджень, Ви прирікаєте свою статтю з самого початку. Elsevier рекомендує постійно перевіряти будь-які дослідні дані та метадані, що повторно використовуються, щоб уникнути помилкової впевненості та хиткої аргументації.

Незалежно від джерела або походження використовуваних Вами дослідних даних, Ви не просунетеся далеко, просто зібравши величезну купу випадкової та/або розпорошеної інформації. Ось де обробка даних відбувається через збір, обробку, класифікацію, інтерпретацію та узагальнення, використовуючи методи скорочення дослідних даних. Якщо Ви не впевнені, як почати цю задачу, скористайтеся наведеними нижче кроками. Вони допоможуть Вам опанувати найбільш важливі аспекти керування даними досліджень:

  1. Відповідність: Ніколи не забувайте, що наукові знання вважаються суспільним благом. Створюючи дані досліджень і керуючи ними, Ви повинні відповідати політикам даних. Це означає, що існують правила, що стосуються архівування, публікації та обміну даними. Переконайтеся, що Ви в курсі політики, яка може стосуватися Вашої роботи.
  2. Ефективність: Чим більш організованими будуть Ваші дослідні дані, тим краще Ви зможете отримати з них інформацію. Перетворення щоденників і польових нотаток в більш стислі формати даних, такі як таблиці Excel та таблиці Word, забезпечать набагато кращу візуалізацію шаблонів. По змозі намагайтеся обробляти вихідну інформацію в більш зрозумілі вихідні формати, щоб її можна було використовувати в науковому співтоваристві. Не забувайте:

– Резервне копіювання весь час! Не ризикуйте втратити важливу інформацію. Виберіть кілька безпечних місць, щоб зберегти дані.

 Ключове слово: організація! Для Вашого ж блага зберігайте Ваші дані в класифікованому та організованому вигляді, щоб їх можна було легко сортувати та переглядати. Пам'ятайте, однак, що коли-небудь Вам доведеться поділитися ними. Почніть планувати «зручний» каталог з урахуванням можливих версій наборів даних і документів.

– Слідкуйте за своїми даними зараз і в майбутньому! Документація за даними (або метадані) – це інформація про автора, ідентифікатор, назву, дату, місцезнаходження, методологію та ін. Крім того, метадані дозволяють правильно цитувати іншим вченим, які забажають повторно використовувати Ваш матеріал.

  1. Етика та прозорість: це означає відмову від фальсифікації даних, маніпулювання ними та їх спотворення. Використовуйте деідентифіковані дані, коли це може бути застосовано, щоб уникнути судових позовів про особистий захист.

План керування даними для якісних досліджень

План керування даними (ПКД) – це офіційний документ, в якому детально описуються всі аспекти, що стосуються допоміжних даних Вашого дослідження. Іншими словами, це письмове дзеркало життєвого циклу Ваших дослідницьких даних. У цьому документі Ви повинні будете дати інформацію про те, як Ви будете отримувати дані, як Ви будете обробляти їх і, нарешті, як вони будуть передаватися та відтворюватися. Наприклад, ПКД важливий для отримання фінансування. Збір даних може бути дорогим, і такий документ пояснює спонсору, як будуть використовуватися його гроші.

В залежності від того, в яку організацію Ви плануєте звернутися, Ви отримаєте зразок або шаблон, який Ви можете використовувати, або Ви можете написати ПКД самостійно. Як би там не було, ось п'ять питань, на які Ви повинні безперечно відповісти:

1) Який тип даних Ви створите?

2) Яким стандартам організації Ви будете слідувати?

3) Що Ви будете робити, щоб зберегти безпеку, конфіденційність та права інтелектуальної власності?

4) Чи дозволите Ви іншим використовувати Ваші дані? Якщо так, то де та як?

5) Де Ви будете зберігати свої дані постійно?

Джерело: https://scientific-publishing.webshop.elsevier.com/manuscript-preparation/why-manage-research-data

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image