Розблоковано процес атестації кадрів вищої кваліфікації


30 березня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів» (реєстраційний №4667-1).

«Зміни до законодавства покликані розблокувати процес захисту дисертацій на здобуття ступенів кандидата та доктора наук. Здобувачі зможуть захищатися в постійно діючих докторських спеціалізованих вчених радах без встановлення обмежувальних термінів», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначимо, що закон комплексно вирішує питання щодо присудження наукових ступенів шляхом внесення змін до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про фахову передвищу освіту». 

Також буде вдосконалюватися процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії.

Як повідомляє народна депутатка України Ірина Констанкевич на своїй офіційній сторінці у Facebook:

«Тепер усі, хто до 1 вересня 2016 року, почав здобувати наукові ступені кандидатів та докторів наук, зможуть завершити свою підготовку за попередніми правилами, без будь-яких часових обмежень.

Законопроєкт №4667-1 передбачає:

– Нові вимоги до документів про освіту. А саме – невід’ємною частиною диплома молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва є додаток до диплома європейського зразка, що містить структуровану інформацію про завершене навчання. У додатку до диплома наводиться інформація про результати навчання особи, освітні компоненти, отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС, а також відомості про національну систему вищої освіти України.

– Норму для боротьби з академічним плагіатом: Виявлення фактів академічного плагіату, фабрикації чи фальсифікації у захищеній здобувачем дисертації є підставою для скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради про присудження йому ступеня доктора філософії та видачу відповідного диплома.

– Заклади вищої освіти мають забезпечити трансляцію атестації здобувачів ступеня доктора філософії в режимі реального часу».

Повний текст Закону поки що не вивішено, але можна ознайомитися з текстом законопроєкту, який готувався до другого читання посилання

Джерела: https://mon.gov.ua/ua/news/rozblokovano-proces-atestaciyi-kadriv-vishoyi-kvalifikaciyi-verhovna-rada-uhvalila-neobhidni-zakonodavchi-zmini

https://www.facebook.com/Ірина-Констанкевич-офіційна-сторінка-121616805099489

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image