Дослідження Springer Nature підтверджують цінність «золотого пошуку»


Опубліковано нові дослідження Springer Nature, що ґрунтуються на зростаючій кількості доказів, які показують, що відкритий доступ золотого типу (Gold OA) найкраще підходить для авторів та дослідників. (Gold OA – відкритий доступ до наукових праць з моменту їх публікації).

У дослідженні Springer Nature за 2018 рік, в якому оцінювався ефект відкритого доступу для гібридних журналів, наголошується на «ефекті OA» і показано, що статті відкритого доступу (ОА) в гібридних журналах мають більший вплив, оскільки більш доступні і, відповідно, більше використовуються, ніж статті, які не відносяться до ОА.

Дослідження «Прагнення до золота: вивчення охоплення та впливу статей з відкритим доступом золотого типу в гібридних журналах» пропонує важливий аналіз, основними висновками якого є:

– Статті Gold OA мають більший вплив у порівнянні зі статтями за підпискою та з версіями статей, доступними, наприклад, через Green OA. (Green OA – це розміщення статті у відкритому доступі, але не з моменту її публікації. Зазвичай статті Green OA розміщують у відкритому доступі через 6–24 місяці після публікації статті). Публікація Green OA на сьогоднішній день поширена у більшості гібридних журналів (у гібридному журналі частина статей доступна лише передплатникам, а частина знаходиться у відкритому доступі за рахунок оплати публікації статті самими авторами). В середньому, останній тип досягає тільки в 1,07 рази більш високих цитувань, ніж статті, що не стосуються OA, порівняно з 1,64 рази вищими цитуваннями, досягнутими статтями Gold OA;

– Статті Gold OA привертають набагато більше уваги, майже вп'ятеро перевищуючи показники уваги статей, які не належать до OA. А статті з передплатою з більш ранніми версіями, доступними, наприклад, через Green OA, мають лише вдвічі вищі наукометричні показники, ніж статті, які не стосуються OA, у гібридних журналах;

– Статті Gold OA, як і раніше, використовуються частіше, і результати показують, що вони завантажуються більше ніж у шість разів частіше, ніж статті, які не стосуються OA;

– Спостерігаються розбіжності з дисциплін, але Gold OA перевищує охоплення та вплив як статей, які не стосуються OA, так і статей за підпискою з більш ранніми доступними версіями.

Джерело: https://www.researchinformation.info/news/research-confirms-value-going-gold

Нагадуємо, що журнали нашого видавництва PC TECHNOLOGY CENTER дотримуються Gold OA. Архіви наших статей Ви можете переглянути за такими посиланнями:

Eastern-European Journal of Enterprise Technologies

Technology audit and production reserves

ScienceRise: Pharmaceutical Science

ScienceRise: Medical Science

ScienceRise: Pedagogical Education

ScienceRise: Biological Science

ScienceRise: Juridical Science

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image