Створення «всесвітньої павутини для дослідницьких даних»


На сьогоднішній день Європейська комісія профінансувала близько 50 окремих проєктів по створенню «всесвітньої павутини для дослідницьких даних». Починаючи з червня, нове державно-приватне партнерство націлене на оптимізацію цієї системи, щоб зробити її дійсно відкритою науковою хмарою (Open Science Cloud).

Open Science Cloud був запущений ще в 2018 році в рамках проєкту Horizon 2020. До кінця 2020 року Європейська комісія виділила близько 320 мільйонів євро на розвиток 50 проєктів, що реалізують Open Science Cloud. Однак зараз, Open Science Cloud функціонує тільки на папері, пише видання sciencebusiness.net.

«Зараз ми намагаємося вступити в те, що ми називаємо фазою конвергенції», – сказав виданню Science | Business Карел Люібен (Karel Luyben), президент асоціації EOSC.

Європейська комісія сподівається, що проєкт почне діяти в повну силу до 2030 року та буде обслуговувати два мільйони вчених.

Для цих цілей, Комісія має намір виділити ще 490 мільйонів євро в наступні 7 років. Решта фінансування буде здійснюватися за рахунок партнерів проєкту.

За словами Люібена, створення та розвиток відкритої науки – це безперервний процес. Немає встановленої дати, коли Open Science Cloud буде офіційно запущений, обслуговуючи певну кількість дослідників. Це більше схоже на всесвітню павутину, мережа ресурсів, що постійно розвивається. «Коли з'явилася всесвітня павутина? Конкретної дати немає. Те ж саме і з EOSC», – сказав він.

Різниця полягає в тому, що Open Science Cloud з'єднає репозиторії даних, актуальних для досліджень в Європі, а пізніше в усьому світі. Кожен з них повинен бути заснований на справедливих принципах поводження з даними – тобто гарантувати можливість пошуку, доступність, функціональну сумісність і повторне використання.

Складність полягає в тому, щоб всі наукові дані в мережі відкритої науки відповідали цим принципам. На даний момент, велика частина даних навіть не онлайн, і доступ до них для вчених істотно обмежений.

Джерело: https://www.openrepository.ru/news/675-evropejskaya-komissiya-rasshiryaet-initsiativu-open-science-cloud

Хотіли б відзначити, що видавництво PC TECHNOLOGY CENTER підтримує принципи відкритої науки, і Ви можете подивитися та завантажити публікації наших видань 24/7 з архівів їх офіційних сайтів:

– Eastern-European Journal of Enterprise Technologies;

– Technology audit and production reserves;

– ScienceRise: Pharmaceutical Science;

– ScienceRise: Medical Science;

– ScienceRise: Pedagogical Education;

– ScienceRise: Biological Science;

– ScienceRise: Juridical Science;

– монографії нашого видавництва.
s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image