Як ефективно шукати та читати патенти: поради дослідникам


Продовжуючи тему патентування своїх досліджень, докладніше розглянемо, як правильно провести патентний пошук, оскільки даний пошук може допомогти дослідникам уникнути витрат цінного часу та грошей на неоригінальну роботу.

З чого почати?

Деякі патентні відомства надають вільний доступ до своїх даних. До них відносяться Європейське патентне відомство та Бюро з патентів і товарних знаків США. Для Канади існує Канадська база даних патентів. В Україні також є відповідні бази на сайті УкрПатенту. Проте, якщо Ви новачок, Ви можете не отримати ті результати, які Вам потрібні. Тому можна почати з патентів Google. Він є безкоштовним і має доступ до даних семи патентних відомств.

Є кілька речей, які Ви повинні знати. Перше – це життєвий цикл патенту. При пошуку Ви побачите, як видані патенти, так і патентні заявки. Розгляд патентної заявки може зайняти роки. У разі успіху патент буде діяти протягом 20 років з моменту його видачі. По-друге, Вам потрібно зрозуміти «сімейство патентів». Сімейство патентів – це група патентів, пов'язаних з датою пріоритету (priority date). Саме в цей день була подана перша патентна заявка. Патентні сімейства використовуються, коли одна і та ж заявка подається в декількох країнах. Наприклад, Ви можете прийняти рішення подати заявку через Всесвітню організацію інтелектуальної власності (WIPO), але вони не можуть видавати патенти, але вони можуть надати Вам дату пріоритету. Якщо Ви подаєте заявку в одній країні, Ви можете використовувати цю ж дату пріоритету в майбутніх заявках, тобто Вам не доведеться подавати заявки в різні країни одночасно. Ви можете використовувати патентні сімейства, щоб уникнути читання одного і того ж патенту, поданого в різних країнах. Це може заощадити Вам багато часу.

Стратегії пошуку

По-перше, подбайте про те, щоб вибрати правильні ключові слова. Пам'ятайте, що слова, пов'язані з певною темою, можуть змінюватися з плином часу. Винахідники можуть навмисно уникати найбільш очевидних ключових слів для свого продукту. Спробуйте свої ключові слова за допомогою декількох тестових пошуків. По-друге, Вам потрібно звузити свій пошук, спробуйте фільтрувати за назвою, анотацією або датою. Нарешті, обов'язково перевірте розділ патентів «претензії» («Claims»). В цьому розділі винахідники повинні бути точні щодо свого продукту, тому Ви з більшою вірогідністю отримаєте тут збіги за ключовими словами.

Читання патентів

Кожен патент має довгий опис. Ось декілька порад про те, як швидко їх прочитати. Перша порада – пропустити назву. Патентні назви часто носять загальний характер і не містять корисної інформації. Ви також можете швидко переглянути анотацію. На відміну від дослідницьких статей, патентні анотації часто не є добрим керівництвом до змісту. Перейдіть безпосередньо в розділ «Claims». У цій частині описується сам винахід. Вивчіть його докладніше.

Іншу частину патенту варто читати тільки, якщо з попередніх пунктів Ви побачили, що це той тип патенту, який Ви шукаєте. Потім Ви можете перейти до перевірки креслень. Іноді рисунки допомагають зрозуміти, про що йде мова в патенті. Потім прочитайте специфікацію або опис. У цьому розділі дається передісторія винаходу та більш докладна інформація.

Джерело: https://www.enago.com/academy/how-to-effectively-search-and-read-patents-tips-to-researchers/

Пропонуємо також ознайомитись з корисними постами на сайті нашого видавництва PC TECHNOLOGY CENTER, присвячених літературному огляду:

Рекомендації для повного огляду літератури. Частина 1

– Рекомендації для повного огляду літератури. Частина 2

 

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image