Сторінка журналу «ScienceRise: Pharmaceutical Science» доступна в Scopus!
Детальніше...
Увага! Не втратьте своє цитування!
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Pharmaceutical Science» включили до категорії «А»
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...

Як реагувати на коментарі рецензента – шлях спокою

Доопрацювання Вашого рукопису після рецензування не повинно бути стресовим.

Більш ніж імовірно, що Ви вже кілька тижнів стежте одним оком за своєю поштовою скринькою, бажаючи, щоб повідомлення про прийняття рукопису нарешті прийшло. Подана Вами стаття була блискучою – добре написана, художньо – можна сказати ... ідеально! Ви переглянули кожен пункт даних, перевірили кожну цифру та витратили години на перевірку тексту перед відправкою.

Повідомлення про доопрацювання та повторне відправлення приходить як повний шок! Як могло рецензентам не сподобається Ваше блискуче обговорення даних? Може бути, вони просто не зрозуміли цього ... в кінці кінців, це була абсолютно оригінальна інтерпретація.

Це нормальна реакція для початківця дослідника. Отримання критики та захист Ваших досліджень вимагає практики. Це також вимагає «спокійного» підходу.

Ось чотири простих поради, які допоможуть Вам реагувати на коментарі рецензентів і швидко підготувати Вашу статтю для прийняття позитивного рішення!

  1. Обміркуйте (зберігайте холоднокровність!)

Коли прийде лист з рішенням, прочитайте коментарі ... Витратьте час, щоб зрозуміти відгуки рецензентів і розглянути, що вони просять Вас зробити. Вам будуть дані тимчасові рамки для доопрацювання, так що не піддавайтеся моменту, щоб відповісти негайно.

Пам'ятаючи про термін відправлення доопрацьованої статті, виділіть собі деякий час, щоб обробити коментарі, перш ніж переглядати їх знову на наступний день. Таким чином, даючи собі трохи часу, щоб «заспокоїтися». Це запобіжить імпульсивній та гарячій реакції, про яку Ви, безсумнівно, пошкодуєте пізніше.

  1. Відповідь (виправлення або захист!)

Одна з функцій рецензування полягає в тому, щоб спонукати Вас – автора – проводити більш сильні та надійні дослідження. Думайте про процес рецензування як про можливість поліпшити Ваш рукопис, що збільшить ймовірність того, що вона буде корисна іншим дослідникам. Дозволивши собі цілий день обробляти коментарі, переведіть передачу в «режим відповіді»! Зараз саме час довіритися своїм природним навичкам аналітичної обробки інформації.

Майте на увазі, що редактор журналу отримає Ваші коментарі та може переслати їх рецензентам. Ваші відповіді повинні бути ввічливими та об'єктивними, балансуючи між стислістю та повнотою. У Вашій відповіді немає місця для его. Почніть з того, що подякуйте рецензентам за виявлення слабких місць у Вашій статті та надання Вам можливості посилити своє дослідження до публікації.

Мистецтво добре підготовленого спростування може бути важким, але немає нічого спочатку неправильного в незгоді з деякими пунктами рецензентів. Постулюйте свій контраргумент ввічливою та здоровою відповіддю, які підкріплені доказами на підтримку Вашої позиції.

  1. Список (складіть список ... перевірте його двічі!)

Один з кращих способів забезпечити охоплення всіх коментарів рецензентів – це створити список. Рецензенти не повинні перечитувати весь Ваш рукопис заново, переглядаючи його в пошуках змін.

Організуйте свої відповіді, перерахувавши кожен з коментарів рецензентів і звернувшись до кожного з них окремо нижче. Чиніть опір пастці ледачих відповідей, таких як «відповів» або «надано в рукописі». Будьте зрозумілі в тому, як Ви відповіли (скопіюйте та вставте оновлений текст під коментарями рецензентів), і вкажіть, де це вписується в рукописі (з номером сторінки та рядка). Ця практика дозволяє редактору легко побачити, що Ви прийняли всі зауваження рецензентів до уваги та написали свою відповідь на кожне з цих питань.

  1. Увага (зробіть це зрозумілим для редактора – вони оцінять це!)

Редактори – зайняті люди, так що не забувайте про це! Організованість при повторній подачі статті дозволить повторний процес подачі рукопису на перегляд пройти гладко та ефективно. Ваша повторна подача повинна містити чотири речі:

  1. Супровідний лист

Короткий та ввічливий супровідний лист, адресований редактору, має супроводжувати Вашу повторну відправку рукопису. Як правило, написане відповідним автором, Ваш супровідний лист повинен містити відомості про Ваш рукописи та коротку заяву, щоб відзначити повторну відправку. Щира подяка редактору за надану можливість поліпшити та повторно подати Ваш рукопис також є приємним штрихом.

  1. Список відповідей

Додайте список, який Ви створили з коментарями кожного з рецензентів і Вашою відповіддю. Цей список не тільки показує Вас як організованого, методичного дослідника, але і полегшує редактору перегляд Вашого рукопису.

  1. Відстежувати зміни документа

Поверніть Вау перероблений рукопис з виділеними змінами. Використовуйте такий інструмент, як функція Microsoft Word «відстежувати зміни» («track changes») або щось подібне, щоб проілюструвати, як і де була змінена Ваш переглянутий рукопис. Це найпростіший спосіб показати редактору, що Ви дійсно внесли всі перераховані зміни!

  1. Чистовик

Надайте «чистовий» варіант Вашого рукопису, щоб показати Вашу роботу в її остаточному вигляді. Цей файл зазвичай завантажується як файл «рукопис» і дозволяє редактору читати Вашу роботу, не відволікаючись на зазначені деталі, гарантуючи, що вона готова до виробництва.

Перегляд Вашого рукопису не повинен бути стресовим. Якщо Ви не забудете залишатися «спокійним» і зберігати холоднокровність, Ви дасте собі кращий шанс опублікувати свою роботу. Успіхів Вам!

Джерело: https://www.elsevier.com/connect/authors-update/how-to-respond-to-reviewer-comments-the-calm-way

 
s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image