Профіль Google Scholar: рекомендації по його поліпшенню

У своєму блозі для вчених Анн-Віль Харцінг (професор міжнародного менеджменту Мідлсекського університету в Лондоні) пише, що Google Scholar (GS) є академічною візитною карткою вченого, оскільки це найшвидший та простий спосіб для інших вчених побачити всі Ваші публікації в одному місці. Правда, для цього вчений повинен переконайтеся, що як тільки було створено його профіль, була натиснута кнопка «Make my profile public» («Зробити мій профіль загальнодоступним»). В іншому випадку, вчений, який створює профіль, буде єдиним, хто зможе його побачити, що в першу чергу руйнує всю мету створення профілю.

Відмінне рішення для «випадкових» цитат

Створення профілю GS також є відмінним рішенням для однієї з найбільших неприємностей в аналізі цитування: наявність «випадкових» цитат. Під «випадковими цитатами» розуміються записи, що не були об'єднані під їх основною назвою. Це 2-і (а іноді 3-і та більш пізні) версії запису, як правило, мають тільки невелику кількість цитат і, як правило, є результатом неправильного написання імені автора, назви публікації або журналу. Вони також можуть бути викликані помилками аналізу Google Scholar.

Випадкові цитати, як правило, особливо поширені для «нетрадиційних» публікацій, таких як програмне забезпечення, книги, глави книг і матеріали конференцій, оскільки, як правило, немає стандартизованого способу посилатися на них. Тому Google Scholar набагато складніше з'ясувати, чи посилаються вони на одну і ту ж публікацію. Будь-які записи у Вашому профілі GS, що містять об'єднані цитати, відображаються символом * позаду цитат. Ви можете об'єднати «випадкові» цитати, увійшовши в свій профіль, поставивши галочку навпроти записів, які Ви хочете об'єднати, і натиснувши кнопку об'єднати.

Сильно «забруднені» профілі

Оскільки саме Ви (а не Google Scholar) створюєте цей профіль, саме Вам потрібно підтримувати його та підтримувати в актуальному стані. Через те, що у Вас можуть бути тезки за прізвищем та ініціалами, Ваш профіль може наповнитися чужими публікаціями, і Ваш профіль GS буде вже не Вашим. Тому рекомендується відключити автоматичне додавання публікацій, яке стоїть за замовчуванням. Для цього увійдіть в свій профіль і натисніть на маленький хрестик, який Ви бачите в строчці заголовку.

Натисніть на кнопку «Configure article updates» («Налаштувати поновлення статей»). Потім на наступній сторінці виберіть другий варіант.

Надалі Вам будуть приходити повідомлення від Google Scholar, коли будуть з'являтися роботи з «Вашим» ім'ям, які Ви повинні будете підтвердити додати або відмовитися додавати. Також Ви можете самостійно заповнити свій профіль. В цьому Вам може допомогти одне з наших відео «Як додати статті до профілю на Google Scholar».

Профіль GS та ORCID

Якщо Ви хочете мати повний список власних публікацій, наприклад, для копіювання в своє резюме, на веб-сайт або в якості доповнення для фінансування, Ви можете експортувати свої публікації, натиснувши на поле зліва від назви. Це робить параметр експорту видимим.

Якщо Ви експортуєте свої публікації в BibTeX, Ви також можете імпортувати повний список публікацій в свій профіль ORCID протягом декількох секунд (якщо немає ORCID, рекомендуємо скористатися нашим відео «Як зареєструватися в ORCID та редагувати свій профіль»).

Профіль ORCID в свою чергу можна буде пов'язати з профілем Scopus. Дивіться відео «Як зв'язати Scopus ID з ORCID ID».

Джерело: https://harzing.com/blog/2018/11/google-scholar-citation-profiles-the-good-the-bad-and-the-better

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image