Знайомство з безліччю ранніх наукових відкриттів


Німецька організація EMBO запустила експериментальну платформу Early Evidence Base, яка буде поєднувати людську експертну оцінку з штучним інтелектом для освітлення наукових результатів, опублікованих у вигляді препринтів. EMBO об'єднує понад 1800 провідних дослідників і сприяє просуванню передового досвіду в галузі наук про життя в Європі та за її межами.

Як пише scienmag.com, Early Evidence Base буде віддавати пріоритет препринтам, які супроводжуються експертними рецензіями, отриманими з різних джерел, включаючи Review Commons, EMBO Press, eLife, Peerage of Science, Peer Community In та Rapid Reviews: COVID-19. Поглиблений аналіз експертів та відповіді авторів будуть безпосередньо доступні читачам, які зможуть використовувати їх для формування інформованої думки про отримані результати.

Портал Early Evidence Base використовував штучний інтелект для аналізу контенту 40 000 препринтів і його подальшої організації за темами. Без попередніх знань або людської допомоги, штучний інтелект автоматично ідентифікував нові теми, наприклад, такі як COVID-19, і потенційно важливі молекулярні та клітинні компоненти, що відносяться до цих областей наукових досліджень.

Читання препринтів може бути складним завданням для неспеціалістів: без рецензії буває важко інтерпретувати дані та оцінити якість результатів і висновків.

«Ми створили портал Early Evidence Base в якості продовження проекту Review Commons, платформи, недавно запущеної EMBO та ASAPbio, яка здійснює прозору експертну оцінку препринтів. Ми хотіли зробити відрецензовані препринти, перевірені різними сервісами рецензування, більш помітними та корисними для читачів, об'єднавши та систематизувавши їх, – каже Томас Лембергер (Thomas Lemberger), заступник керівника відділу наукових публікацій EMBO та ініціатор проекту. – Ідея полягає в тому, щоб об'єднати людську експертну оцінку за допомогою процедури рецензування з штучним інтелектом і підкреслити значимість наукових даних, опублікованих у вигляді препринтів, щоб в кінцевому підсумку зміцнити довіру до цього способу швидкого поширення наукових досліджень».

Як зазначає scienmag.com, необхідність швидко досліджувати коронавірус привела до безпрецедентного зростання препринтів. Однак поки експерти з легкістю користуються серверами препринтів, пандемія також продемонструвала ризики, що виникають в результаті неправильного тлумачення даних, опублікованих в чернетках, а також в результаті поширення передчасних заяв неспеціалістів і ЗМІ.

Передбачається, що портал Early Evidence Base допоможе читачам правильно інтерпретувати дані та аналіз експертів, а також контекстуалізувати результати досліджень. Портал Early Evidence Base буде безкоштовним для всіх користувачів і є проектом з відкритим вихідним кодом. Він використовує глибоке машинне навчання та аналітику графічних даних для аналізу наукового змісту препринтів. Агрегація препринтів і рецензій заснована на інтеграції даних з декількох платформ, включаючи bioRxiv, hypothes.is, CrossRef і SourceData. Платформа перебуває в постійному розвитку та буде оновлюватися на основі відгуків наукового співтовариства.

Джерело: https://www.openrepository.ru/news/626-zapushchena-platforma-dlya-osveshcheniya-nauchnykh-rezultatov-opublikovannykh-v-vide-preprintov

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image