5 причин відмови при розгляді статті редакторами


Іноді бувають випадки, коли науковець отримує відмову редакторів журналу прийняти рукопис в роботу ще до етапу рецензування. Якщо така відмова не обґрунтовується коментарями від редакції, то це важко прийняти психологічно. І науковець просто не може зрозуміти, що не так з його статтею? Що слід змінити? На що звернути увагу?

Пропонуємо Вам ознайомитися з 5 можливими причинами відмови при розгляді статті (не слід це плутати з відмовою від рецензентів). Детальніше про це:

  1. Неправильний вибір журналу. Якщо тематика статті не відповідає тематиці журналу, вона буде відхилена 100 %, незалежно від її якості. При виборі журналу треба орієнтуватися на 2 критерія:

1) чи публікував журнал в минулому статті близької тематики? Для цього варто вивчити архіви журналу (наприклад);

2) чи є в складі редколегії фахівець з Вашого напрямку? Перегляньте на сайті обраного Вами журналу склад редакційної колегії (наприклад).

  1. Порушення етики публікації. Такі порушення етики, як багаторазова подача, подвійна публікація або «дроблення свого дослідження на дрібні частини» можуть стати причиною не тільки відмови в публікації статті, а й внесення автора в «чорний список» редакції. Такий саме результат буде в тому разі, якщо автор порушує етичні норми спілкування з редакцією та правила ділового етикету. Пам'ятайте, що науковці – це еліта суспільства і стиль спілкування науковців є маркером рівня його духовного та інтелектуального розвитку.

Окремо варто згадати проблему плагіату – більшість редакцій перевіряють всі подані статті через програми антиплагіату. У разі виявлення некоректних запозичень, нехай навіть з попередніх робіт автора, стаття буде відхилена.

Рекомендуємо ознайомитися, як кожна редакція представляє для авторів Етику публікації (наприклад), щоб знати, на що слід звертати увагу при підготовці статті.

  1. Технічна недосконалість статті. У кожного журналу є свій чітко визначений стиль оформлення, який детально викладено в Вимогах для авторів (наприклад). Одним з перших етапів розгляду статті є її перевірка на відповідність Вимогам журналу. Навіть невелике порушення прийнятих журналом норм може служити причиною відмови в публікації. Наприклад, неінформативні рисунки, неналежна їх якість не дозволяють оцінити наочність результатів дослідження.

Дивіться серію відео «Як зробити рисунок у гарній якості»

  1. Низький рівень англійської. Рівень англійської – одна з головних причин того, що багато статей науковців з пострадянського простору не доходять до стадії рецензування. Майже кожен журнал акцентує увагу на тому, що статті повинні бути відредаговані носієм мови. Проблема полягає в тому, що переклад статті англійською та стаття англійською – це різні речі. Стиль наукової англійської мови відрізняється від класичного, тому навіть носії мови використовують спеціалізовані сервіси за напрямками наук.

Якщо у автора немає можливості представити рукопис англійською мовою високої якості, редакції можуть пропонувати послуги власних перекладачів (наприклад).

  1. Стаття недостатньо оригінальна. Інакше кажучи, редактор журналу має сумніви, що стаття буде цікава його читачам. Причиною цього може бути те, що стаття подається як оригінальне дослідження в тій галузі, яка достатньо повно вивчена, але не пропонує новаторських рішень. Однак можливий і протилежний варіант – стаття досліджує щось абсолютно нове та редактор не може оцінити можливі перспективи. Величезний вплив на сприйняття оригінальності та важливості статті має її представлення через критичний аналіз сучасної світової наукової періодики. Ваше дослідження не може існувати у вакуумі – необхідно вказати попередні роботи, які послужили основою та визначити «пробіл в дослідженнях» – те, що ще не було досліджено. Правильна подача аналізу літератури дозволяє редактору відразу виділити ключові моменти в дослідженні.

Дивіться відео «Як знайти актуальне рейтингове дослідження за своєю тематикою»

Кожна дрібниця вкрай важлива і Ви будете досягати все більш вражаючих результатів, якщо будете звертати увагу на особливості вимог журналів.

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image