Image

Маніпулювання цитуваннями рецензента


Випадок

Це загальний сценарій, що спостерігається все частіше, був помічений одним із журналів. Редакція виявила, що деякі рецензенти надають відгук, який містить прохання процитувати низку документів, автором яких при детальнішому розгляді є рецензент. Журнал вважає це явним маніпулюванням цитувань та звернувся до COPE задля отримання поради з цього питання.

Порада COPE
Рецензенти нерідко рекомендують цитувати свою власну роботу, і відповідь редактора має залежати від ширшого контексту звіту рецензента та від того, чи це повторна поведінка. У невеликій галузі або там, де автор справді пропустив відповідні внески рецензента, може бути доречним запропонувати ці посилання. Також можливо, що автор навмисно опустив посилання на певного науковця з особистих чи інших причин або сам бере участь у певній формі маніпулювання цитуваннями. Якщо рецензент зробив лише одну або дві пропозиції, це не повинно стати приводом для занепокоєння, навіть якщо всі вони стосуються його власної роботи. У цьому випадку редактор може прийняти рішення про те, чи передавати рекомендації автору.

В інших випадках рецензент може керуватися особистою вигодою, і, якщо буде виявлена закономірність, варто вилучити його з бази даних рецензентів і повідомити установу. Іншою проблемою може бути те, що рецензент надає DOI, а не повні посилання у своїх пропозиціях, оскільки це може бути способом приховати той факт, що він посилається на свою власну роботу. Зрештою, така поведінка може поставити під загрозу анонімність процесу рецензування (якщо це практика журналу), і її також слід розглядати.

Журнал має обговорити це питання з рецензентом. Журнал також повинен переглянути свої інструкції для рецензентів, щоб переконатися, що вони охоплюють належну поведінку щодо пропозицій щодо цитування. Нарешті, вони можуть розглянути політику, згідно з якою рецензенти погоджуються бути названими, якщо вони пропонують цитувати свою власну роботу.

Джерело: https://publicationethics.org/case/reviewer-citation-manipulation

#автор #публікація #рукопис #журнал #рецензент #цитування #маніпуляція #COPE #technologycenter

technology-center-pc_logo.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165
ЄДРПОУ 31886700
ISNI: 0000 0005 1088 6447
Ringgold ID: 574078
ROR ID: https://ror.org/046wj6g23

+380 (57) 7508990
+380 (50) 3033801

Image
Image
Image
Image