Як писати статті, коли у Вас мало часу: Метод «25»


Якщо Ви намагаєтеся знайти час для написання публікації, спробуйте скорочений метод «помідора» від Олівії Берджесс, викладачки Глобального університету штату Колорадо:

«Початковий метод «помідора» – це техніка тайм-менеджменту, яка розподіляє роботу на 25-хвилинні відрізки, розділені короткими п'ятихвилинними перервами. Ви робите це загалом чотири рази, робите більш тривалу перерву, а потім повторюєте. Цей метод був винайдений розробником і підприємцем Франческо Чирілло, щоб зменшити відволікаючі фактори та підвищити концентрацію, особливо для людей (більшість з нас!), які схильні відкладати або виконувати повторювані робочі завдання.

Якщо Ви хочете спробувати повну версію методу «помідора», спробуйте його самостійно або скористайтеся онлайн-таймером Pomodoro.

Тим не менш, знайти стільки часу, щоб присвятити написанню публікацій, непросто, особливо якщо у Вас багато часу витрачається на викладання та дослідження. Коли я розпочала роботу над статтею, використовуючи цей метод, я вирішила, що зможу проводити лише один 25-хвилинний сеанс на день. Моїм рішенням було, краще  одне речення за 25 хвилин, ніж кілька сторінок, на які піде цілий день. Я об'єднала метод «помідора» з концепцією крихітних звичок Б. Дж. Фогга: якщо Ви хочете створити успішну звичку у своїй поведінці (наприклад, написання публікації), Ви повинні почати з дуже невеликих кроків, які дають Вам постійне відчуття успіху.

Ця скорочена версія методу «помідора» допомогла мені досягти більшого успіху в написані публікації. Я вела журнал продуктивності, щоб відстежувати, як усе пройшло. Моя мета полягала в тому, щоб писати по 25 хвилин на день майже кожен день, хоча час змінювався, а мій особистий та професійний графік був особливо напруженим. Мій найкоротший робочий день по написанню становив 10 хвилин (згідно з моїми записами, я зробила «кілька незначних змін»). Мій найдовший день (90 хвилин) був витрачений на підготовку статті до відправки в редакцію. Більшість днів я витрачала на написання від 25 до 45 хвилин.

Загалом я написала публікацію за 34,5 годин протягом п'ять місяців. За цей час я провела досліди, підготувала, відредагувала та представила статтю для публікації, і її було прийнято. Для моєї наступної статті я встановила більш послідовну процедуру використання «25» – щодня з можливістю писати у вихідні, і я взяла на себе зобов'язання працювати не менше 25 хвилин на кожній сесії.

Якщо Ви вважаєте, що цей метод може спрацювати для Вас, ось кілька рекомендацій:

Знайдіть свою «зону 25»

Намагайтеся запланувати свої 25 на той час, коли Ви, природно, більш зосереджені, але плануйте заздалегідь, щоб переконатися, що Ви знайдете інший час, якщо будуть якісь відволікаючі фактори. Після тестування в різні часи протягом дня я виявила, що стаю неймовірно продуктивною з 20:30 до 21:30. Я намагаюся планувати свої 25 на цей час. Тим не менш, я пишу вранці, якщо я передбачаю на цей день багато справ.

Встановіть свій графік

Визначте чіткі рамки, які дні обов’язкові для «25», а які є необов'язковими або повністю вільними від написання. Я залишаю вихідні необов'язковими. Іноді я нічого не роблю на вихідних, а іноді мені не терпиться щось написати за ці «25». Це може бути несподіваною пропозицією, враховуючи, що 25 хвилин на день – це зовсім мінімальна кількість часу, але я покладаюсь на «25», тому що у мене багато інших зобов'язань. Суть у тому, щоб зробити написання постійною та керованою звичкою, яку Ви зможете зберігати протягом кількох місяців.

Заплановані «25» не підлягають обговоренню

Плануйте заздалегідь і обов’язково виконуйте. Коли я планую «25» для написання публікації, вони стають непорушним пріоритетом. Я зобов'язуюсь їх виконати. Як тільки звичка укорениться, день не буде вважатися завершеним, поки «25» не будуть зроблені.

Завжди щось пишіть

Напишіть хоча б щось кожні «25», навіть якщо це просто начерки деяких ключових моментів зі статті. Бачити, як слова складаються з часом, неймовірно мотивує.

Таймер може зупинитись, але Вам не обов'язково

Якщо Ви у запалі, коли таймер вимикається і у Вас ще є час, продовжуйте. Частина чаклунства 25-ти полягає в тому, що в найгірші дні Ви можете хоча б щось зробити, а в кращі дні це стартовий майданчик для продуктивного дня.

 

Ви, безперечно, можете адаптувати цей метод для задоволення Ваших власних потреб. Якщо Вам не подобаються метод 25 хвилин? Зробіть його методом 20 або навпаки 30 хвилин. Сенс у тому, щоб встановити постійну звичку та припинити тягнути час, тому що у Вас може не бути необхідних годин на написання публікації кожного дня. Ви можете написати свою статтю і за набагато менший час, ніж Ви вважаєте. Зрештою, все, що Вам потрібно, – це серія невеликих кроків, що послідовно виконуються день за днем та робляться Вашою постійною звичкою. Отже, приготуйтеся, зосередьтеся та встановіть таймер.»

Джерело: https://www.timeshighereducation.com/campus/25-method-forming-writing-routine-when-you-have-limited-time?utm_source=pocket_mylist

 
s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image