Ефективне використання таблиць і рисунків в статтях


Науково-дослідні роботи часто засновані на великій кількості даних, які можна узагальнити та легко прочитати за допомогою таблиць і графіків. При написанні наукової роботи важливо, щоб дані були представлені читачеві візуально привабливим способом. Однак дані в рисунках і таблицях не повинні бути повторенням даних в тексті.

Існує багато способів представлення даних у вигляді таблиць і рисунків, які визначаються кількома простими правилами. При написанні наукової статті важливість таблиць і рисунків не можна недооцінювати.

Як дізнатися, чи потрібна Вам таблиця або рисунок?

Практичне правило полягає в тому, що коли Ви не можете представити свої дані в одному або двох реченнях, тоді Вам потрібна таблиця.

Використання таблиць

Таблиці мають кілька елементів, включаючи пояснення умовних позначень, заголовки стовпців і текст. Як і при написанні наукової роботи, також важливо структурувати таблиці, щоб читачі могли їх легко зрозуміти. Погано організовані або просто безладні таблиці змусять читача втратити інтерес до Вашої роботи.

– Назва: Таблиці повинні мати чітку описову назву, що функціонує як речення, в якому формулюється тема таблиці.

– Заголовки стовпців: Мета цих титульних заголовків – спростити таблицю. Увага читача послідовно переміщається від заголовка до заголовка. Якісний підбір заголовків стовпців дозволить читачеві швидко зрозуміти, про що йде мова в таблиці.

– Тіло таблиці: це основна область таблиці, де розташовані числові або текстові дані. Створіть таблицю так, щоб елементи читалися зверху вниз, а не по горизонталі.

Рисунки та таблиці слід розміщувати в центрі сторінки. На них слід правильно посилатися та нумерувати згідно з порядком появи в тексті. Крім того, таблиці повинні бути відокремлені від тексту. Не слід використовувати обтікання текстом. Іноді, в окремих журналах, таблиці та рисунки представляються тільки після посилань на них.

Використання рисунків

Рисунки можуть приймати різні форми, такі як гістограми, частотні гістограми, діаграми розсіювання, зображення, карти тощо. При використанні рисунків в науковій статті завжди думайте про свого читача. Який рисунок найлегше зрозуміти Вашому читачеві? Як Ви можете уявити дані найпростішим і найефективнішим способом? Наприклад, фотографія може бути кращим вибором, якщо Ви хочете, щоб Ваш читач зрозумів просторові відносини.

– Підписи до рисунків: рисунки повинні бути пронумеровані та мати описові заголовки або підписи. Підписи повинні бути досить короткими, щоб їх можна було зрозуміти з першого разу. Підписи розміщуються під рисунком.

– Зображення: виберіть просте та зрозуміле зображення. Враховуйте розмір, дозвіл і загальну візуальну привабливість зображення. А також не забувайте про якість рисунків. У цьому Вам допоможе серія відео-підказок від нашого видавництва «Як зробити рисунок у гарній якості»

– Додаткова інформація: Рисунки в рукописах нумеруються окремо від таблиць. Додайте в підпис до рисунка інформацію, яка потрібна читачеві для розуміння Вашого рисунка, наприклад, умовні позначення.

Поширені помилки в наукових статтях

Ефективне представлення даних в наукових статтях вимагає розуміння поширених помилок, які роблять уявлення даних неефективним. Ці поширені помилки включають використання невірного типу рисунка для даних. Наприклад, використання діаграми розсіювання замість гістограми для відображення рівнів гідратації є помилкою. Іншою поширеною помилкою є нездатність приписувати таблиці авторство. Якщо таблиця/рисунок отримані з іншого джерела, просто введіть під таблицею «Примітка: За матеріалами ...». Це повинно допомогти уникнути будь-яких проблем з плагіатом.

Використання таблиць і рисунків в наукових роботах необхідно для зручності читання статті. Читачеві надається можливість зрозуміти дані за допомогою візуального контенту. При написанні наукової роботи ці елементи повинні розглядатися як частина якісного написання наукової праці. Наукові статті вимагають візуальної ілюстрації, якщо дані занадто складні або об'ємні. Важливість таблиць і графіків підкреслюються основною метою написання наукової праці, і це слід розуміти.

Джерело: https://www.enago.ru/academy/effective-use-of-tables-and-figures-in-research-papers

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (050) 303-38-01

Image
Image
Image
Image