Журнал «ScienceRise: Biological Science» включено до міжнародної бази даних Chemical Abstracts Service (CAS)
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Medical Science» включено до міжнародної бази даних Chemical Abstracts Service (CAS)
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...
ScienceRise: Pharmaceutical Science в Scopus!
Детальніше...

Прості поради про те, як запатентувати своє дослідження

Пропонуємо Вам зануритися в світ патентів і навчитися ефективно захищати Вашу інтелектуальну власність, використовуючи такі прості поради.

1. Заздалегідь «застовпіть» ідею для патенту

Ви можете втратити можливість захистити безцінні інтелектуальні активи, якщо не знаєте, які технологічні досягнення можуть бути запатентовані. Отже, одним з найбільш важливих кроків для отримання патентів є виявлення всіх потенційних патентоспроможних технологій на ранніх етапах процесу розробки. Це допомагає запобігти несанкціонованому розголошенню інформації. Якщо технологія обговорюється публічно, її патентоспроможність втрачається. Визнання ідеї патентоспроможною та її захист в потрібний час гарантують збереження Вашого часу, грошей та зусиль, вкладених в її подальший розвиток і розробку. Крім того, це забезпечує визнання Вашої винахідливості та підвищує ймовірність отримання матеріальної винагороди за винахід.

2. Знайте, що можна запатентувати

Існує три ключових умови – новизна, інноваційність і промислова придатність, які повинні бути виконані для того, щоб ідея була запатентована. Винахід має демонструвати нову характеристику, невідому в сучасній літературі. Вона повинна бути такою, щоб людина, що володіє звичайними навичками у відповідній галузі, не могла зробити її дуже легко. Однак при подачі заявки на патент необхідно описати його досить докладно, щоб будь-яка людина зі звичайними навичками в аналогічній області могла відтворити його. Патент також повинен демонструвати промислову застосовність.

Ще один важливий аспект, який необхідно мати на увазі, – це положення про патентоспроможність об'єкта. Деякі країни мають визначені заздалегідь певні норми з предметів, які мають право на отримання патенту. Наприклад, в деяких країнах заборонені патенти, пов'язані з науковими теоріями, математичними моделями та/або комп'ютерними програмами.

3. Провести ретельний патентний пошук

Перед подачею патенту слід переконатися, що інновація не була передбачена публікацією в будь-якій формі до дати подання патенту. Для підтвердження цього необхідно провести вичерпний патентний пошук. Існують різні методи ідентифікації вже існуючих патентів.

 1. Пошук по базам даних, яким Ви довіряєте, таким як WIPO або USPTO website.
 2. Виконайте всебічний патентний пошук за ключовими словами, фразами, іменах винахідників та ін.
 3. Ви також можете звернутися за експертною консультацією до центрів ресурсів з патентів і товарних знаків.
 4. Ви також можете виконати пошук попереднього рівня техніки в журнальних статтях у Вашій області.
 5. Інша стратегія полягає в участі в національних і міжнародних конференціях для виявлення останніх технологічних тенденцій та передових розробок.
4. Вправно підготуйте свою патентну заявку

Складання заявки на патент може виявитися трудомістким завданням. Важливими компонентами кожної патентної заявки є наступні:

 1. Назва заявки
 2. Вступ і короткий виклад винаходу
 3. Анотація та рисунки
 4. Детальний опис конструкцій та креслень
 5. Патентні претензії
 6. Перехресне посилання на відповідні додатки

Важливі характеристики цих елементів:

– Назва повинна бути чіткою, лаконічною та простою.

– Рисунки та опис, навпаки, повинні бути складними, широкими та всеосяжними.

– Формула винаходу повинна бути доповнена вступною фразою, яка говорить про мету винаходу та поясненням, яке підкреслює точні ідеї, для яких Ви шукаєте захист.

– Обговоріть різні способи використання цієї технології. Крім того, стежте за термінологією, яку Ви використовуєте для опису інновацій та їх варіацій. Вони не повинні здаватися двозначними або важкими для розуміння.

Джерело: https://www.enago.com/academy/5-simple-tips-on-how-to-patent-your-research/

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61145

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image