Журнал «ScienceRise: Biological Science» включено до міжнародної бази даних Chemical Abstracts Service (CAS)
Детальніше...
Журнал «ScienceRise: Medical Science» включено до міжнародної бази даних Chemical Abstracts Service (CAS)
Детальніше...

Важлива новина про Ваші монографії!

Детальніше...
У «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» новий том для економістів!
Детальніше...
Дай нове життя своїй монографії!
Детальніше...
ScienceRise: Pharmaceutical Science в Scopus!
Детальніше...

Гармонізація переліку галузей знань та спеціальностей


Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання гармонізації переліку галузей знань і спеціальностей з Міжнародною стандартною класифікацією освіти».

Мета – гармонізація переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти в Україні, згідно з Міжнародною стандартною класифікацією освіти (ISCED-F 2013).

Перелік галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Перелік), є одним з ключових інструментів регулювання діяльності в національній системі освіти, що визначає вагомість його ролі в модернізації вищої та фахової передвищої освіти.

«Сьогодні система української вищої освіти активно інтегрується у світовий освітній простір. Документ має забезпечувати належну ідентифікацію профілю освітніх програм підготовки фахівців у системі координат Міжнародної стандартної класифікації освіти», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Гармонізація національного Переліку з Міжнародною стандартною класифікацією освіти здійснюється з метою забезпечення таких процесів:

– міжнародна кодифікація освітніх програм задля співставлення та визнання освітніх кваліфікацій вищої та фахової передвищої освіти, здобутих в Україні;

– міжнародна академічна мобільність здобувачів і науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів освіти та визнання її результатів;

– покращення умов для залучення іноземних студентів шляхом сприяння визнанню у світі здобутої в Україні кваліфікації;

– міжнародні порівняння та статистичний аналіз систем освіти.

Проєкт акта розроблено відповідно до пунктів 8 і 21 частини першої статті 1 Закону України «Про вищу освіту» та актуальної редакції англомовної версії Міжнародної стандартної класифікації освіти (ISCED-F 2013), підготовленої Інститутом статистики ЮНЕСКО, з урахуванням детальних описів галузей.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта приймаються до 3 лютого 2021 року за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (державний експерт директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олена Врублевська).

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/identifikaciya-profilyu-osvitnih-program-pidgotovki-fahivciv-v-umovah-globalizaciyi-gromadske-obgovorennya-proyektu-postanovi-kmu

s2.png

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (097) 020-27-30
+38 (050) 303-38-01
+38 (093) 930-11-54

Image
Image
Image
Image